Almanya'da 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2024) kadrosunda yer almayan Can Uzun, Milli Takım aday kadrosunda yer verilmemesine tepki gösterdi. Milli Takım tercihini Almanya mı yoksa Türkiye'den yana mı kullanacağı merak edildikten sonra Türk Milli Takımı'nı seçen Can Uzun sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kadroda yer almadığı için hayal kırıklığına uğradığını belirten 2005 doğumlu Can Uzun'un açıklamaları dikkat çekti.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 3.00.10 Pm

Nürnberg forması giyen 18 yaşındaki Can Uzun "Sevgili arkadaşlar, maalesef dün 26 kişilik nihai kadrodan çıkarıldım. Birçok güzel görüşmenin ardından çok farklı bir beklentiyle geldim. Tüm kalbimle Türkiye’yi seçtim ve ülkem için ilk büyük turnuvamda oynamayı çok istedim. Güçlü bir sezon ve iyi bir performansların ardından şimdi kadroda olamamam beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Bu kararı anlayamıyorum ama saygı göstereceğim ve şimdi gelecek sezona yoğun bir şekilde hazırlanacağım. Görevim, bundan sonra daha çok çalışmak, yeni kulübümde 1. Bundesliga’da iyi bir sezon geçirmek ve kendimi kanıtlamak. En büyük dileğim, milli takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması. Takıma şimdi her şeyin en iyisini ve Avrupa Şampiyonası için başarılar diliyorum. Benim zamanım gelecek ve 2026 Dünya Kupası’nda yer almak ve oynamak için elimden gelen her şeyi yapacağım, bu benim hedefim. Türkiye’ye verdiğim sözü tutacağım. Kalbim attıkça; Ne mutlu Türk’üm diyene! Ülkeme başarılı bir Avrupa Şampiyonası diliyorum. Haydi Türkiye!" açıklamasını yaptı.

Almanya'da Nürnberg forması ile geçen sezonda 32 maç oynayan hücum oyuncusu Can Uzun, bu maçlarda 19 gol atarken 4 asist yapmıştı.

Editör: Samet Karadağ