2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'da ilk maçına çıkan Türkiye, Gürcistan karşısında 3-1 kazandı ve turnuvaya galibiyetle başladı. A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella ve şık bir gol atan genç yıldız Arda Güler, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup ettiğimiz müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Müsabakanın oynandığı BVB Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Vincenzo Montella, doğum gününde oyuncularından en güzel hediyeyi aldığını söyledi. İnanılmaz ateşli bir Türk taraftar grubunun önünde oynadıklarını belirten Montella, "Bu büyük destek eşliğinde mücadelemizi gösterdik. 50 yıllık yaşamım içinde çok fazla kutlama gördüm ama bunun hayatımda bana verebilecekleri en iyi doğum günü hediyesi olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Montella takımın turnuvaya galibiyetle başlamasından dolayı mutlu olduğunu söylerken "Bu bizim için çok önemli bir başlangıç ilk defa turnuvalara galibiyetle başlıyoruz bu bizim için çok güzel ve sevindirici. Ama ilk hedefimiz unutulmamalı, o da bir üst tura çıkmak. Takımımız bugüne kadar birçok ilke imza attı Hırvatistan'daki ya da Almanya'daki galibiyetimiz bunun örnekleri. Bunlar yavaş yavaş ilerlediğimizde başarabileceğimiz şeyleri gösteriyor. Bu şekilde devam edeceğiz, ilk hedefimiz turu geçmek." açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ