A Millî Takım Teknik Direktörümüz Vincenzo Montella ve Ferdi Kadıoğlu’nun Hollanda karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenledi. Hem Montella hem de Ferdi Kadıoğlu soruları yanıtlarken özellikle İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella'nın Merih Demiral'a UEFA tarafından verilen iki maçlık cezaya yorumu gündem oldu. Vincenzo Montella: "Bu siyasi bir sembol değil. Bu bizim tarihimizin sembolü." dedi.

Tff Merih Demiral Sharp039 In Savunmasini Uefa Sharp039 Ya Gonderdi

Türkiye A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella “Merih'e verilen cezanın adil olmadığını düşünüyoruz. Siyasi bir hareket değildi o. Öyle yorumlandı. Sadece doğru şekilde anlaşılmayan bir hareketti ama bu Türk gururunu dizginlemez. Biz daha da arzulu daha da büyük bir onur ve gururla sahaya çıkacak. Eminim herkes son derece motive olacaktır.” açıklamasını yaptı.

İtalyan teknik adam Vincenzo Montella ayrıca "Ben Napoli'de büyüdüm, Napolilere karşı ön yargı vardır. Türkiye'ye geldiğimde düşünme yapısında benzerlikler gördüm. Kendimi gerçekten evimde gibi sanki çocukluğuma dönmüş gibi hissediyorum." dedi.
 

Editör: Samet Karadağ