2024 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde hazırlık maçları yapmaya devam eden Türkiye A Milli Takımı, Macaristan karşısında aldığı mağlubiyetin ardından Avusturya ile karşılaştı. Avusturya'da oynanan maçta özellikle savunma hatalarının çokça yapıldığı maçta 6-1 kaybeden Türkiye maç sonunda büyük üzüntü yaşandı. Türkiye A Milli Takımı, hazırlık maçında alınan ağır mağlubiyetin ardından tartışmalar da başlarken 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde Vincenzo Montella'ya istifa sorusu soruldu.

montella-yardimcilari

Maçın ardından yapılan basın toplantısında ''İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?'' sorusu karşısında soruya cevap vermeyeceğini belirten İtalyan teknik direktör sorular sorunun provokasyon olduğunu düşünüdüğünü ''Cevap vermeyeceğim çünkü provokasyon olduğunu düşünüyorum. Ben de şunu düşünüyorum: Siz soru sorarken hata yaptığınızda istifa ediyor musunuz?'' ifadelerini ile belirtti.

montella-5

Montella maçın geneli ile ilgili olarak ise "Öncelikle buraya gelen ve evden bizi izleyen taraftarlarımız için üzgün olduğumuzu söylemeliyim. Ama baktığınızda ilk yarıdaki futbolla ikinci yarıdaki futbol çok farklı iki maç oldu. İlk yarıda iyi futbol oynadığımızı söyleyebilirim, sadece bazı pozisyonlarda hatalıydık ve bu onlara golleri verdi. Geliştirmemiz gereken kesin bir şey var, o da gol atmak. İlk yarıda çok sayıda pozisyona girdik ama sadece bir gol attık. İkinci yarıda beni üzen konu ise onların golünden sonra birlikteliğimizi bozduk ve mesafeleri açmaya başladık ve sonrasında olanlar oldu. Bu sonuç için üzgünüm, bazı test etmemiz gereken bölgeler vardı, açıkçası istediğimiz cevapları aldım. Bugünden itibaren bütün maçları seyretmeye devam edeceğiz ve grubu en iyi şekilde getirmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.
 

Editör: Samet Karadağ