Gürcistan, Portekiz ve Çekya'nın olduğu grupta altı puan alarak grup ikincisi olan Türkiye, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda son 16 turunda Avusturya ile eşleşti. İki takım arasında 2 Temmuz'da oynanacak maç öncesinde ise Zeki Çelik ve Muhammed Şengezer, takımın Barsinghausen'de gerçekleştirdiği kampta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Muhammed Şengezer yapılan basın toplantısında birbirinden önemli açıklamalarda bulunurken, Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde de yer alan açıklamaların bir bölümünde "İspanya takımını beğeniyorum, finalde onlarla karşılaşmak istiyorum, güzel bir maç olur." dedi.

Zeki Muhammed

Sakatlanan Doğan Alemdar'ın yerine kampa davet edilen Muhammed Şengezer, "Doğan kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ozan Kabak ve Enes de talihsiz sakatlık yaşadı. Buraya hazır şekilde geldim, kaleci antrenörlerimle her zaman çalışıyordum. Kampta arkadaşlık çok üst seviyede, Zeki ve ben 17 yıldır arkadaşız, sanki herkes öyle. Herkes çok mutlu, şu an çok iyi gidiyor. Önümüzde ciddi bir maç var, hocamızın eşliğinde iyi hazırlanmaya çalışıyoruz, inşallah kazanan taraf biz oluruz. Turnuvada çok üst düzey takımlar var, biz de onlardan biriyiz. Takımda tecrübeli ve tecrübesiz kardeşlerimiz var. Kazanmak için her maça çıkıyoruz. Avusturya maçına da öyle çıkacağız. Hedefimiz tabii ki finale gitmek, tecrübe oluşturmak istiyoruz. Hedefimiz finale çıkmak inşallah gerçekleşir." ifadelerini kullandı.

Zeki Çelik ''Bazen Eleştirilerin Dozunu Kaçırıyorlar'' Zeki Çelik ''Bazen Eleştirilerin Dozunu Kaçırıyorlar''


Muhammed Şengezer, "Antrenmanlarda seni en çok zorlayan oyuncular kimler?" sorusuna, "Çift kalelerde tanıdığım, ligde de karşılıklı oynadığım oyuncular da var. Beni en çok zorlayan Hakan Ağabey ile Semih diyebilirim. İnanılmaz şut özelliğine sahipler. Avusturya maçını analiz etmeye çalışıyoruz, onları yenebilecek kapasiteye sahibiz. Daha iyi oyuncularımız var, inşallah gülen taraf biz oluruz." yanıtını verdi. "Samet Akaydın'ın kendi kalesine attığı golden sonra, Altay ve Samet'le konuştun mu?" sorusuna şu yanıtı veren Şengezer "Talihsiz bir gol yedik, kimsenin istemeyeceği bir şey, Altay ve Samet'le konuşmadım, o golü yediğimiz için üzgünler. Antrenmanda başımıza gelmeyecek bir şey maçta başımıza geldi ama futbol bu. Kaleciler son adam olduğu için bazen sesimizi duyuramadığımız için hatalar oluyor. O konuyla alakalı konuşacak birşey görmüyorum. Gruptan çıktık, dört kaleciyiz, herkesin birbiriyle alakalı çok iyi düşünceleri var. Tüm kaleciler birbirini üst seviyeye çıkarmak için birbirimize yardımcı oluyoruz."

Millî kalecimiz, turnuvada beğendiği takımın sorulması üzerine ise, "İspanya takımını beğeniyorum, finalde onlarla karşılaşmak istiyorum, güzel bir maç olur." açıklamasında bulundu.

Editör: Samet Karadağ