2022-2023 sezonu Orduspor'a İskenderun Meydanspor'dan transfer edilen ve takım kaptanlığı görevine getirilen Muhammed Tunçer, Ordu 2.Amatör Lig'de attığı gollerle hem ligin hem de Orduspor'un en golcü oyuncusu oldu. Attığı 20 golle sezonu tamamlayan Muhammed Tunçer, Orduspor'un şampiyonluk seramonisinde konuştu.

Kariyerinde Bölgesel Amatör Lig'de 52 karşılaşmaya çıkan ve Orduspor formasıyla Ordu 2.Amatör Lig'de attığı gollerle dikkat çeken Muhammed Tunçer, Ordu'ya neden geldiklerini anlatırken: ''Öncelikle tüm arkadaşlarımın yüreğine, kalbine ve gönlüne sağlık. Allah sizden razı olsun. Biz buraya geldiğimizde geliş amacımızı bilerek geldik, içerisinde çıktığımız felaketi bilerek geldik. Yaşayacaksın ki yaşatabilesin felsefesiyle geldik. Biz burada her galibiyet aldığımızda deprem bölgesinde hayatın devam ettiğini, yaşamın olduğunu ve hala insanların mücadele ettiğini herkes gördü, duydu.'' dedi.

Tecrübeli takım kaptanı Muhammed Tunçer, şampiyonluk kupasını deprem bölgesine armağan ettiklerini söylerken: ''Hiçbir siyasi milletvekillerinin yapmadığını biz burada yaptık. Herkes oy için gitti ama biz kalbimizle, yüreğimizle orada olduk. Biz Ordu’ya da herhangi farklı bir amaç için gelmedik. Bu kupayı depremde vefat eden herkese armağan ediyoruz. Bizi eğer görüyorlarsa bu kupa onların. Biz onlardan güç alarak geldik, bu kupayı da onlara hediye ediyoruz.'' açıklamasını yaptı.