Altyapısından yetiştiği Orduspor'da 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig'de forma giydikten sonra kariyerine yön veren ve profesyonel liglerde farklı takımlarda forma giyen Muhammet Can Öztürk, özel açıklamalarda bulundu. Ordu'da aynı zamanda 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.'nin formalarını giyen Öztürk, çarpıcı ifadeler kullandı.

Ordu Amatörü'nde yaşanan kimlik değişimini özellikle iki takım üzerinden yakından takip ettiği söyleyen Muhammet Can Öztürk: ''Bu sene Amatör Ligi takım ederken Gülyalı Turnasuyuspor ve Perşembespor’un takım yaptığını öğrendim. Yöneticilerin değiştiğini ve gerçekten buna değer verecek insanların yönetime geldiğini gördüm. Bu beni çok mutlu etti. Niye olmasın, Ordu’da neden olmasın ? Bizim şehrimizin çocuklarına burada çok değer verildiğini görmedim. Hakkının verildiğini de görmedim. Bakıyorum ki bu takımların oyunculara şampiyonluk yolunda verilen emeklerin karşılığını vermesi beni mutlu etti.'' dedi.

Ordu'da Ordulu oyunculara değer verilmediğini ve bunu kendisinin de yaşadığını söyleyen başarılı kanat oyuncusu: ''Bizim jenerasyonumuz 94-95-96-97-96 futbolcuları, bizim dönemimizdeyken gerçekten bize değer verilmedi. Biz bu sahaya çıkıpta oynamamazlık yapmadık. Karakter ve kişilik olarak böyle insanlar değildik. Biz burada büyüdük, buranın hayaliyle büyüyerek elimizden gelenin fazlasını yaptığımızı düşünüyorum. Buranın cefasını biz çektim ama sefasını bizim jenarasyondan süren yok. Profesyonel ligde üç tane takım var ama bir elin parmağını geçmeyecek şekilde Ordulu var. Bu çok üzücü bir durum. Bu hem benim hem de arkadaşlarımın düşüncesi, geçti gitti ama çekilen cefayı biz biliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Muhammet Can Öztürk son olarak beraber forma giydiği Perşembespor teknik direktörü Mehmet Batuhan Şenel'i tebrik ederken: ''Şampiyonluklarından dolayı Perşembespor’u tebrik ediyorum. Özellikle kardeşim dediğim Mehmet Batuhan Şenel teknik direktörlük yaptı. İlk senesinde elde ettiği başarıyı içten kutluyorum. Yolu açık olur. Eminim Gülyalı Turnasuyuspor’da yine takım yapabilir. Onlar için umudum çok yüksek. Yöneticilerini de tanıyorum. '' açıklamasını yaptı.