2022 yılında Akdeniz oyunlarında şampiyon olan ve geçtiğimiz Aralık ayında Mahmut Demir Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ringe çıkarak rakiplerini tek tek eleyen Muhammet Karavuş 57 kg branşında Türkiye Şampiyonu olmuştu. Karavuş, 2024 yılının ikinci haftasında Zagreb Open Ranking Series'te rakiplerinin karşısına çıkarken 57 kg serbest stilde hem Türkiye'ye hem de Ordu'ya bronz madalya kazandırmıştı. Şubat ayında Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 57 kg. Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya alan Karavuş, bu kez Bakü'de gümüş aldı.

2024 yılında ilk turnuvasında  Romanya'da Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 57 kg. Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya alan Karavuş, Milli Takım kafilesi ile Bakü'de yarıştı. Rakiplerini birer birer geçerek finale giden Muhammet Karavuş, 57 kg'da madalya aldı ve bu süreçte ikinci olarak madalya sevinci yaşadı.

U23 Avrupa Güreş Şampiyonası Serbest Stil'de mücadele edecek olan Muhammet Karavuş, Milli Takım kafilesi ile Bakü'de yarışma gününü bekliyor.  Ordu Aybastılı Muhammet Karavuş, birçok turnuvada olduğu gibi Bakü'de düzenlenen U23 Avrupa Şampiyonası'nda da madalya hedefliyor. Ordulu Muhammet Karavuş, 24 Mayıs Cuma günü serbest stilde 57 kg'da rakiplerinin karşısına çıkacak.

Azerbaycan’da düzenlenen U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest stilde ilk etapta Belaruslu Herbert Akapian'ı 15-5 teknik üstünlükle yenen Muhammet Karavuş, Yarıfinalde ise Ukraynalı Vladyslav Abramov'u yendi.

Editör: Samet Karadağ