2022 yılında Akdeniz oyunlarında şampiyon olan ve geçtiğimiz Aralık ayında Mahmut Demir Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ringe çıkarak rakiplerini tek tek eleyen Muhammet Karavuş 57 kg branşında Türkiye Şampiyonu olmuştu. Karavuş, 2024 yılının ikinci haftasında Zagreb Open Ranking Series'te rakiplerinin karşısına çıkarken 57 kg serbest stilde hem Türkiye'ye hem de Ordu'ya bronz madalya kazandırmıştı. Şubat ayında Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 57 kg. Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya alan Karavuş, bu kez Bakü'de sahne alacak.

U23 Avrupa Güreş Şampiyonası Serbest Stil'de mücadele edecek olan Muhammet Karavuş, Milli Takım kafilesi ile Bakü'de yarışma gününü bekliyor.  Ordu Aybastılı Muhammet Karavuş, birçok turnuvada olduğu gibi Bakü'de düzenlenen U23 Avrupa Şampiyonası'nda da madalya hedefliyor. Ordulu Muhammet Karavuş, 24 Mayıs Cuma günü serbest stilde 57 kg'da rakiplerinin karşısına çıkacak.

Azerbaycan’da düzenlenecek U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest stilde mücadele edecek sporcu ve teknik kadro şu isimlerden oluşuyor.

57 kg - Muhammet Karavuş
61 kg - Emre Kural
65 kg - Abdullah Toprak
70 kg - Yasin Yeşil
74 kg - İbrahim Metehan Yaprak
79 kg - Okan Tahtacı
86 kg - Emre Çiftçi
92 kg - Muhammed Gimri
97 kg - Rıfat Eren Gıdak
125 kg - Adil Mısırcı
Fevzi Çakmar - Antrenör
Levent Kaleli - Antrenör
Tevfik Keleş - Antrenör
 

Editör: Samet Karadağ