2023-2024 sezonunda Kadın Futbol 1.Ligi'nde son hafta öncesinde Horozkent Spor Kulübü'nü yenerek A Grubu'nu lider bitirmeyi garantileyen Ünye Gücü Futbol Kulübü, Süper Lige bir adım daha yaklaştı. Kulüp tarihinde ikinci sezonu olan Kadınlar 1.Ligi'nde Süper Ligi sezon başından bu yana hedefleyen ve bu hedefe kilitlenen Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde uzun yıllar boyunca takımı çalıştıran ve şampiyonluklar yaşayan teknik sorumlu Muhammet Kışla, son maçtan sonra önemli açıklamalarda bulundu.

kışla

Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a takımın Süper Lig hedefi hakkında açıklamalarda bulunan Muhammet Kışla ''Öncelikle arkamızda böyle sağlam bir yönetimin, Deniz Benli başkanlığında gecesini gündüzüne katan böyle bir yönetimin  arkamızda olması bizim için bir şans. Böyle bir şehirde tribündeki kalabalığı gördünüz, böyle desteğin olduğu yerde bize de sadece buradan bize düşen sadece bir şampiyonluk öyküsü çıkartmaktı. Biz 3.Lig’de bir öykü yazdık, 2.Lig’de de bir şampiyonluk öyküsü yazmıştık ama bu öykü bambaşka bir öykü olacak. Süper Lige çıkacağız. Bunun üstü ondan sonra Süper Lig şampiyonluğu. Bu hedefi şimdi koymayacağız. Bizim önceliğimiz şu an Süper Lige çıkmak, 1.Lig’de şampiyon olarak bu şehre bu hazzı, bu sevinci, bu heyecanı yaşatmak istiyoruz.'' dedi.

Horozkent Spor Kulübü maçında takımı desteklemeye gelen taraftarlara teşekkür eden ve son olarak Telsizspor maçını kazanarak Play-Off maçlarına gideceklerini söyleyen Muhammet Kışla ''Oyuna gelecek olursak Denizli ekibi grupta bizimle çekişen, iyi futbol oynayan aldığı sonuçlarla da ligde kafa kafaya yarıştığımız bir rakibimizdi. Bu maça çok iyi hazırlandık biz ve bugün oyuncularım özellikle ilk yarıda girdiği birçok pozisyonu değerlendiremedi ama ikinci yarıda tamamen rakibi çözdük. Maç öncesinde yaptığımız antrenmanlar, çalışmaların ve konuşmaların hepsinin burada neticesini almış olduk. Oyuncularım buraya yüreğini koydu, seyircimizin o inanılmaz desteği de bizi ateşledi. Burada böyle net bir skorla, bize yakışan bir skorlar bu sahadan ayrılmış oldu. İnşallah Deniz başkanın söylediği gibi basamak basamak gidiyoruz. Şampiyonluğu bu şehre hediye edeceğiz. Tek amacımız bu, önümüzde sadece grupta Telsiz maçı kaldı, haftaya onu da mağlup ederek lidere yakışır bir şekilde Play-Off’lara gitmek istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.
 

Editör: Samet Karadağ