Kadınlar Futbol 1.Ligi’nde bu sezon oynadığı tüm maçları kazanarak ligin bitimine haftalar kala şampiyonluğunu ilan eden Ünye Gücü Futbol Kulübü, başarılarını dolu dizgin sürdürüyor. Kadınlar 2.Lig ve hemen ardından 1.Lig’de ilk sezonlarında şampiyonluk yaşaran Ordu ekibi, önümüzdeki sezonun planlarını yapmaya başladı.

Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol takımının başarılarının mimarlarından birisi olan takım antrenörü Muhammet Kışla ise kadın futboluna birşeyler katmaya çalıştıklarını, bu emeklerinin başarılarla taçlandığını gördüklerinde ise daha çok mutlu olduklarını belirtti.

Muhammet Kışla ayrıca takımın tarihindeki ilk maçta ise ruj detayından bahsederken,: “İlk sahaya çıktığımızda yaşadığımız bir olay var. Maç öncesinde soyunma odasına oyuncularla birlikte taktik tahtasının karşısına geçtim ama ilk maçın heyecanıyla kalemi yanımıza almayı unutmuşuz. Takım kaptanımız ise hemen ruj getirdi. Biz ilk maç öncesinde futbolcularımla maç taktiğini tahtaya rujla çizerek anlattık. Çok ilginç bir olaydı.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM