Ünye’nin en eski mahallerinden biri olan Burunucu mahallesinde, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı döneminde tüm mahalle yolları doğalgaz, elektrik, su kanalizasyon olmak üzere tamamen bitirildi. Üst yapısı ve yolları tamamen yenilenen, yeni meydan kazandırılan mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı Burunucu Mahalle Muhtarı Kemal Özdemir, azalar ve mahalle sakinleri Tavlı’ya teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Muhtar Kemal Özdemir, “Ünye’nin çehresini değiştirdiniz, Burunucu Mahallesi’nin çehresini tam olarak değiştirdiniz. Yaptığınız bu hizmetlerden dolayı sizleri alkışlıyoruz.” dedi.

“Ünye’mizin Her Noktasında Ciddi Hizmetler Yürüttük”

başkan tavlı 2

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Burunucu mahallemiz Ünye’nin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi. Ama sadece Burunucu Mahallesi’nde değil, Allah’a şükürler olsun dönemimizde ilçemizin öncelikle hem hava kirliliğinden kurtulması, hem de şehirde oksijenin daha bol teneffüs edilebilmesi noktasında doğalgazla her noktanın buluşması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Şükürler olsun, yüzde yirmilerde olan doğalgaz kullanım seviyesi dönemimizde yüzde doksan beşleri geçti, sadece Karşıyaka mahallemiz kaldı. Oranın da inşallah doğalgazla buluşmasıyla beraber şehrimizin, merkezini tamamen doğalgazla kavuşturmuş olacağız.” dedi.

Diğer mahallelere de değinen Hüseyin Tavlı, “Ortayılmazlar, Gölevi, Hamidiye, Çamurlu, Saraçlı, Kaledere, Liseler, Fevziçakmak gibi her mahallemize dokunuşlar yaparak buraların önemli sıkıntılarını, altyapı sorunlarını da çözerek aynı zamanda üst yapısını da iyileştirme fırsatı bulduk. Her mahallemizde yapılmamış olanları da inşallah, eğer hemşerilerimiz tekrar teveccüh gösterir, destek verirlerse kaldığımız yerden tamamlayarak bütün şehrin sorunlarının çözüldüğü bir şehirde yaşama imkânı oluşturmak için gece gündüz demeden gayret ediyoruz.” dedi. Tavlı sözlerini, “Tabii bu süreç içerisinde en son İpekyolu ve Bayramca mahallelerimize doğalgaz ve altyapı noktasında girildi. İnanıyorum ki sürecin tamamlanmasıyla doğalgazı ve yaşayabilecekleri ortamı onlara da oluşturacağız. Allah bizlere ömür verdiğince, gece gündüz demeden bize güvenen hemşehrilerimizi mahcup etmemek adına yedi yirmi dört esasıyla hizmetler üretmeye devam edeceğiz” diyerek sonlandırdı.

Haber Merkezi

Editör: Merve Tepecik