2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig B Grubu'nu üçüncü sırada tamamlayarak Play-Off'a kalan Gülyalı Turnasuyuspor, Orduspor ile 2-2 berabere kalmıştı. Sezonun ilk maçında 2-1 yendiği rakibine ikinci yarıda 3-1 kaybeden Gülyalı Turnasuyuspor, Play-Off ilk hafta maçında ise Orduspor karşısında galibiyeti son dakikada yediği golle kaçırdı. Gülyalı Turnasuyuspor'da teknik sorumlu Mümin Sarı, Orduspor maçının kendileri için onur savaşı olduğuna dem vururken hedeften sapma olmadığını söyledi.

gülyalı turnasuyuspor-5

Ligin son maçında Kabadüz Belediyespor karşısında 4-0 kaybeden ve Play-Off'a bu mağlubiyetle giren Gülyalı Turnasuyuspor'da Mümin Sarı Orduspor maçından sonra yaptığı açıklamada ''Bugün benim ve futbolcularımın bir anlamda onur savaşımızdı. Geçen hafta bizim için hiçbir anlamı ve esprisi olmayan bir maçı kaybettik diye lafın tam karşılığı futbol tabiri olarak gömenlere iyi bir cevap verdik diye düşünüyorum. Umarım bundan sonra beni ve futbolcularımı daha doğru ve mantıklı değerlendirirler'' dedi.

turnasuyuspor-5

Orduspor maçı ile ilgili olarakta konuşan Mümin Sarı ''Yeni sürece üç puanla başlamak için son saniye yediğimiz talihsiz gol engel oldu fakat hedefimizde hiçbir sapma yoktur. Bu anlamda 23 savaşçımızla bu ligin sonuna kadar gideceğimize yürekten inanıyoruz. Arkamızda bizi koşulsuz destekleyen başta yönetim kurulu ve taraftarımıza daha çok güzellik ve heyecan yaşatacağız. Bizi desteklemeye ve izlemeye devam edin. Sıradaki maçımızda da desteklerinizi bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.
 

Editör: Samet Karadağ