Terör örgütü PKK’nın elebaşı olarak bilinen Murat Karayılan’ın silahlı saldırı sonucu öldüğü belirtiliyor. Murat Karayılan öldü mü? Son Dakika Murat Karayılan öldü iddiaları doğru mu? İşte detaylar...

Murat Karayılan öldü mü? Son Dakika Murat Karayılan öldü iddiaları doğru mu?

Son zamanlarda, terör örgütü PKK'nın lideri Murat Karayılan'la ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medyada yayılan bu iddialara göre, Karayılan'ın bulunduğu araca Basra'da silahlı bir saldırı düzenlendiği ve bu saldırı sonucunda Karayılan ile araçta bulunan diğer kişilerin hayatını kaybettiği öne sürüldü. Ancak resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Murat Karayılan Kimdir?

Murat Karayılan, 5 Haziran 1954 tarihinde Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde doğdu. 1979 yılında PKK'ya katıldı ve kısa sürede örgüt içerisinde önemli bir konuma yükseldi. 1999 yılında Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından PKK'nın askeri kanadı olan Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) komutanlığını üstlendi.

Karayılan, PKK'nın en önemli liderlerinden biri olarak kabul ediliyor. Örgütün silahlı eylemlerinden ve Türkiye ile çatışmalarından sorumlu tutuluyor. Karayılan, Türkiye tarafından "terörist" olarak kabul ediliyor ve hakkında kırmızı bülten çıkarılmış durumda.

Karayılan, 19 Eylül 2023 tarihinde PKK'nın Kandil'deki kamplarında bir çatışmada yaralandığı iddia edildi. PKK bu iddiayı yalanlasa da, Karayılan'ın son dönemdeki sessizliği bu iddiaları güçlendiriyor.

Karayılan'ın öldüğü iddialarına ilişkin kesin bir bilgi olmadığı için, şu an için Karayılan'ın ölüp ölmediği bilinmiyor. Ancak, Karayılan'ın sağlığıyla ilgili endişeler artıyor.

Giresun'da terör örgütüne ait gizli sığınak bulundu Giresun'da terör örgütüne ait gizli sığınak bulundu