Korgan Meydanı’nda coşkulu kalabalığa seslenen İYİ Parti lideri bölge için vaatlerini paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Ordu’nun Korgan ilçesinde düzenlenen mitingde partililerle buluştu. 

Korgan Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen Dervişoğlu, “Ben İYİ Parti gemisini bir limana aldım. Hani üzerimizde bir sürü spekülasyonlar yapılıyor ya, İYİ Parti'nin ömrüne vade biçiyorlar, limanda gemi şimdi yarını planlıyor. Sizlerin gücüyle, iradesiyle ve büyük Türk milletinin İYİ Parti gemisinin yelkenlerini rüzgarıyla şişirmesiyle o limandan çıkacak fırtınalı denizlerde iktidar mücadelesi vereceğiz. Allah bu memleketi bana yönetmeyi nasip etsin Korgan-Niksar yolu da benim size hediyem ve sözüm olsun" dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'ni kanunsuzlukla alındığını belirten Dervişoğlu, “Biliyorsunuz tam kanunsuzlukla elimizden aldılar. Ama biz Sayın Enver Yılmaz'ı hiç aday diye anmıyoruz. Onu her zaman Ordu'nun büyükşehir belediye başkanı olarak görüyoruz. Hem geçmiş hizmetleri ve mücadelesiyle övünüyoruz hem de şimdi partimizde üstlendiği sorumlulukla iktidar yolculuğunun önemli mimarlarından da biri addediyoruz. Buraya belediye kutlamaya gelmedim. ” ifadelerini kullandı.

"Korgan'da belediye alıyoruz neden Türkiye'de iktidar olmayalım"

Dervişoğlu, “Ordu'da Korgan'da şayet bir belediye başkanlığı kazanmışsak bunu çok önemsediğimi söylemek için geldim. Mademki Korgan'da belediye alıyoruz neden Türkiye'de iktidar olmayalım. Korganlının yaptığını büyük Türk milletinin yapacağına inanıyorum.. Korgan'dan, Ordu'dan başlayan bu değişimin bütün Türkiye'yi çepeçevre saracağına ve büyük bir iktidar yolculuğunu başlatacağına inanıyorum." dedi.