Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği'nin düzenlediği 42. Geleneksel Mezunlar Buluşması'na katılan AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, duygusal bir konuşma yaparak İmam Hatip okullarının önemine dikkat çekti. Hamarat, İzmit İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra hukuk eğitimi alırken amacının iyi bir hukukçu olmak değil, İmam Hatip kimliğiyle topluma katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Hamarat konuşmasında, "İmam Hatip sıradan bir okul değil, bir tercih meselesi" diyerek, ailesinin kendisini bu okula gönderirken büyük bir endişe taşıdığını ve bu eğitimin kendilerine sorumluluk duygusu kazandırdığını ifade etti. Genç yaşta sorumlulukla büyüdüğünü ve bu süreçte İmam Hatip eğitiminin kendisine önemli katkılar sağladığını vurgulayan Hamarat, "Üniversitede Hukuk Fakültesi'ni tercih ederken, iyi bir hukukçu olmak için değil orada bir İmam Hatip olarak var olmak için gittik" şeklinde konuştu.

Siyaset hayatında da İmam Hatip kimliğinden uzaklaşmadan hareket ettiğini belirten Hamarat, "İflah olmaz bir İmam Hatipliyim, 5 çocuğumun hepsi İmam Hatip Liseli" diyerek bu kimliğin hayatının merkezinde olduğunu dile getirdi.

EMEP, “Fındık taban fiyatına odaklanalım” EMEP, “Fındık taban fiyatına odaklanalım”

Kaynak: Bizim Yaka Kocaeli