Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen konserde Şef Engin Candan yönetiminde sahne alan Ordu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Fasl-ı Dil Türk Müsikisi Topluluğu seslendirdiği birbirinden özel eserler ile katılımcılara muhteşem bir müzik ziyafeti verdi. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların ağırlıklı olarak yer aldığı konserde solistlere eşlik eden müzikseverler doyasıya eğlendi. Öğretmenler Günü’nün kutlandığı anlamlı etkinlik Altınordulu’lardan tam not aldı.

Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde (OKSM) gerçekleştirilen konsere Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in yanı sıra protokol üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 “Güçlü bir gelecek için güçlü öğretmenler”

Etkinlikte konuşan Başkan Aşkın Tören, öğretmenlerin Türk milletinin millî varlığına ve geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük ettiklerini ifade etti.

Eğitim sistemimizin kalitesini belirleyen yegâneliğin, öğretmenlerin meslek aşkı olduğunun altını çizen Başkan Tören, “Bir ülkenin kalp atışı öğretmenin aldığı o nefese bağlı. Bir yere varacaksak eğer bu hep beraber, birlikte ve en değerlisi sizlerin gayretleriyle olacak. Hepimizin hayali güçlü bir Türkiye, güçlü bir gelecek. Hep ifade ettiğim gibi bir geleceği tesis edebilmek için tek bir şeye ihtiyacımız var o da Güçlü öğretmenler” diye konuştu.

Bütün öğretmenlerime şükranlarımı sunuyorum

Öğretmenlerin gününü kutlayan Başkan Tören şunları ifade etti “Bu akşam sanat şehri Altınordu’da Cumhuriyetimizin kurucusunun sevdiği şarkıları birlikte terennüm edelim istedik. Bu anlamlı gün vesilesiyle şahsım adına; üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerime şükranlarımı sunuyor, hayatta olanların tek-tek ellerinden öpüyorum. Ebedi âleme irtihal etmiş olanlara da rahmet diliyorum. Görevi başında şehit olan bölücü örgütün ömürlerinin baharında iken bizden kopardığı Aybüke öğretmenimize, Necmettin öğretmenimize ve daha nice kahraman eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca bugün hain bölücü terör örgütü YPG/PKK tarafından yapılan alçak saldırıda Gaziantep’in Karkamış ilçesinde şehit olan Ayşenur öğretmenimize ve aynı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sevgiyi, barışı, kardeşliği sabırla filizlendiren, tüm bu zorluklar arasında 'İyi ki Öğretmenim' diyen koca yürekli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi. Haber Merkezi