Wushu Kung Fu Federasyonu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen 2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda final maçları oynanmaya başlanırken, finale adını yazdıran Ordulu sporculardan bir tanesi olan Nazlı Karakuş tatamiye çıktı. Yalova'nın Çınarcık ilçesinde yapılan 2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda final oynayan Ordulu Karakuş altın madalya alarak Ordu'ya büyük sevinç getirdi.

2023 yılında 52 kg’da Balkan Şampiyonası’nda mücadele eden Nazlı Karakuş, Çeyrek Final maçında Nalan Kartal’ı, Yarı Final maçında İranlı rakibi Fatemeh Shabanzadeh’i yenerek finale çıkarken, final karşılaşmasında ise Yunan rakibi Despoina Apostolidou’yu yenerek şampiyon olmuştu. Her sene madalya alma hedefi olan ve birçok madalya alan Nazlı Karakuş, bu kez  2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda altın madalya aldı.

6.Açık Balkan Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda oynadığı maçları kazanarak şampiyon olan Nazlı Karakuş, kariyerinde ikinci kez Balkan Şampiyonu olurken daha önce yaşadığı Türkiye Şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi.

Editör: Samet Karadağ