2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig Play-Off Final maçında Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor karşı karşıya gelmişti. Kritik mücadelenin 33.dakikasında ise maç 0-0 iken 52 Orduspor Futbol Kulübü kaptanı Nazmi Candoğan, sert bir hareket yaparak kırmızı kart görmüştü. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Nazmi Candoğan'un kırmızı kart görmesi sonrasında ise takım final maçında 3-0 kaybederek 2.Lig hakkını yitirmişti.

Maçın 33.dakikasında savunmadan ileriye çıkan Nazmi Candoğan, Metin Peker'e sert bir müdahale yaptı. Erkan Özdamar direkt olarak kırmızı kart gösterirken 52 Orduspor Futbol Kulübü 10 kişi kaldı. Nazmi Candoğan kaptanlık bandını Ersin Aydın'a verirken savunmaya ise orta sahadaki Hüseyin Furkan Uslu geçmişti. Maç sonunda ise kaptan Nazmi Candoğan açıklama yapmıştı. Nazmi Candoğan ''52 Orduspor Futbol Kulübü camiasından özür dilerim. En kısa zamanda Başkanımızla konuşup gereğini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Hakkınızı helal edin'' demişti.

Hukuk Müşavirliği’nce 28.05.2024 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporlar neticesinde ise Nazmi Candoğan “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca tedbirli olarak Profesyonel Futbol Kurulu'na sevk edildi.

Editör: Samet Karadağ