NBA’de Batı Konferansı ekiplerinden Houston Rockets forması giyen 21 yaşındaki A Milli Basketbolcu Alperen Şengün, bu sezon NBA All-Star'a aday gösterilirken uzun bekleyiş sonrasında NBA All-Star'a seçilmemişti. Üç sezonda NBA'da birçok rekoru egale eden Giresun doğumlu Alperen Şengün, NBA'in ödüllerinden birisi olan 'En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncu Ödülü' konusunda son üçe kalırken son maçlarını Mart ayında oynayan Şengün, tatil için yine Karadeniz'e Giresun'a geldi.

alperen şengün-1

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse’yi ziyaret eden Alperen Şengün, Köse'ye kendi formasını hediye etti. Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, Alperen Şengün ziyareti ile ilgili olarak ''Milli basketbolcumuz, şehrimizin evladı, NBA'de Giresun'umuzu ve al bayrağımızı başarıyla temsil eden Alperen Şengün'ü halkımızın evinde misafir ettik. Kariyerinin başlangıç yeri kentimizi unutmayan Giresun'umuzun yetiştirdiği Alperen'imizle gurur duyuyorum. Hediyesi için teşekkür ediyor, NBA'de sonsuz başarılar diliyorum'' dedi.

Geçtiğimiz yaz ayında da Giresun'a tatile gelen Alperen Şengün aynı zamanda Ordu'ya da gelirken arkadaşları ile bol bol fotoğraf çekinmişti. 

Editör: Samet Karadağ