Koç, 3600 ek göstergeye ilişkin şu açıklamalara yer verdi:

“02 temmuz 2022 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen yasa ile öğretmenlerimiz, asker ve polislerimiz, din görevlilerimiz ve hemşirelerimiz başta olmak üzere 2.5 milyon kamu çalışanı 3600 ek gösterge kapsamına alınmıştır. Yıllardır bu yasayı bekleyen kamu çalışanları adına büyük bir müjde olan 3600 ek gösterge düzenlemesi, yönetim kademesinde olan şeflerimiz, teknik personellerimiz, memurlarımız ve yardımcı hizmetler sınıfımız açısından da eksik kalmıştır. hayal kırıklığı yaratmıştır.

Hala meclise gelmedi

14 Mayıs 2023 cumhurbaşkanı ve milletvekilleri seçimlerinden önce sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1. dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verileceği sözüne rağmen, çalışma bakanı tarafından kanun teklifinin hazır olduğu söylenmesine rağmen ve toplu sözleşme masasında mutabakat altına alınmasına rağmen bugüne kadar meclise getirilmemiş olmasını kabul etmiyoruz.

Hemen Meclise gelmeli

1.dereceye gelen her kamu çalışanına 3600 ek gösterge sözünün tutulması için bugün çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı önünden bir defa daha sesleniyoruz. Kamuda görev yapan şefler olarak sesleniyoruz. Verilen söz yerine gelsin. 1.dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce meclise gelsin ve adalet tecelli etsin.” Haber merkezi

 

Editör: Soner Özdemir