Kış döneminde yapılması gereken çalışmayı yaz döneminde başlayan ve İsmet paşa Caddesi’nin zeminini yenileyecek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin zamanlaması esnafı zora soktu.

İsmet Paşa Caddesi’nde iş makineleri altyapı çalışmalarını sürdürürken günlük ortalama 40 bin kişinin kullandığı caddede in cin top oynamaya başladı. Vatandaşları çalışma nedeniyle gitmediği caddede esnaf ise siftah yapamadan kepenk kapatır hale geldi.

Neden yazın ortası?

Adı sürekli skandallarla anılan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçe merkezinin en kalabalık yaya caddesinde neden yazın ortasında çalışma başlattığını kimse bilmiyor.

Rögarlar kokuyor

Altyapı çalışmasının sürdüğü İsmet Paşa Caddesinde sıcak havalarında etkisiyle ağır rögar kokusu çevredeki vatandaşları cam açamaz hale getirdi.

Mesai saati kısıtlı

Biran önce perişanlığın bitmesini bekleyen cadde esnafı ise 8 saatlik mesai ile bu caddenin bitmesine imkansız olarak görüyor.

Eylül sonunda bitecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi İsmet Paşa Caddesi’ndeki çalışmanın Eylül ayı sonunda biteceğini açıklasa da çalışmaların bitirilme tarihinin uzamasına kesin gözüyle bakılıyor. Soner ÖZDEMİR