Oğuz Murat Acı kimdir nereli kaç yaşında? Oğuz Murat Acı evli mi çocuğu var mı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Oğuz Murat Acı Kimdir

İstanbul'un Kemerburgaz ilçesinde, 1 Mart Cuma akşamı saat 23.30 sularında Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi'nde gerçekleşen kaza, gecenin karanlığında trajik bir olaya dönüştü. 29 yaşındaki Oğuz Murat Acı, 23 yaşındaki Tahsin Arslan, 21 yaşındaki Süleyman Arslan, 25 yaşındaki Hasan Topal ve 27 yaşındaki İbrahim Gümüş, keyifli bir gece için 3 ATV motoruyla yola çıkmıştı. Ancak motorlardan birinin arızalanması nedeniyle emniyet şeridinde durmak zorunda kaldılar.

Bu sırada aynı yönde seyreden 16 yaşındaki T.C. isimli genç tarafından kullanılan cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarptı ve ardından sulama kanalına düştü. Kazada Oğuz Murat Acı hayatını kaybederken, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal ve İbrahim Gümüş yaralandı.

Kazanın ardından, cip'i kullanan T.C. adlı genç, annesi olan yazar Eylem Tok'u arayarak yardım istedi. Eylem Tok, oğlunu alarak 2 Mart sabahı saat 04.00 uçağıyla Mısır'a kaçtı. Bu kaçış sırasında, Eylem Tok'un yaralıların yardım çağrısını engellemek amacıyla cep telefonlarını da çaldığı iddia edildi. Olayın basında geniş bir şekilde yer almasının ardından, Eylem Tok'un yaptığı açıklamalar kamuoyunda büyük yankı uyandırdı ve toplumun vicdanını derinden sarsan bir konu haline geldi.

Oğuz Murat Acı Evli Mi, Çocuğu Var Mı

Evli ve bir çocuk babası olan Oğuz Murat Acı, önlem almak amacıyla bir ATV motorunun ışıklarını yakarak tedbir almaya çalıştı. Diğer grup üyeleri ise arızalanan motorla ilgileniyordu. Bu sırada, iddia edilen ehliyetsiz araç kullanımıyla suçlanan T.C. isimli sürücünün kontrolündeki lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarptı.

Çarpmanın etkisiyle, beş kişi ormanlık alana savruldu. T.C., kendi aracını terk ederek, arkadan gelen başka bir araçla olay yerinden kaçtı. Oğuz Murat Acı hastanede yaşamını yitirirken, diğer yaralılar tedavi altına alındı. Bu trajik olayın detayları, ehliyetsiz sürüş ve kaçma gibi unsurlarla daha da üzücü bir hale gelmiştir.

Editör: Deniz İnal