Ordu Gençlik ve Spor Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılacak 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında Okul Sporları Gençler A(Erkek-Kız) Futbol Grup Müsabakaları Spor Toto Altınordu Spor Kompleksinde yapılacak. 08 Şubat 2024 saat 17:00’da teknik toplantı yapılacak.

Futbol Gençler (A) kategorisinde yarışmalar sırasıyla; grup, yarı final ve Türkiye birinciliği yarışma aşamalarında düzenlenecek. Grup yarışmaları, 9 grup merkezinde yapılacaktır. Her grup merkezinden 3 takım yarı finale çıkacak. Yarışmalar tek devreli lig usulüne göre yapılacak. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Futbol Gençler A(Erkek-Kız) grup yarışmalarına erkeklerde 11 takım kızlarda 5 takımın katılımı ile gerçekleşecek.  Ordu’dan erkeklerde Cumhuriyet Anadolu Lisesi, kızlarda Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(A) ve Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ilimizi temsil edecek.

Grup müsabakaları hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Ordu ilimizde Gençler Futbol grup karşılaşmalarına ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Müsabakalara katılım sağlayacak sporcularımıza, antrenörlerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Bizlerde sporcularımıza en güzel şekilde ev sahipliğini yapacağız inşallah. Bu doğrultuda desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Valimiz Sayın Muammer Erol’a teşekkür ediyorum. Tüm Orduluları 09-11 Şubat 2024 tarihleri arasında Spor Toto Altınordu Spor Kompleksine sporcularımızı izlemeye ve onları desteklemeye davet ediyorum.” dedi.   


Erkeklerde

 1 ARTVİN Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi
 2 BAYBURT Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 3 ORDU Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 4 RİZE Güneysu Spor Lisesi
 5 ANKARA Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 6 ANKARA Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi
 7 SİVAS Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi
 8 TRABZON Trabzon Spor Lisesi
 9 ARDAHAN Cumhuriyet Spor Lisesi
10 TOKAT Atatürk Anadolu Lisesi
11 GİRESUN Giresun Spor Lisesi

Kızlarda

1 ORDU Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
2 ORDU Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
3 SİVAS Gazi Anadolu Lisesi
4 TOKAT Şehit Aydoğan Aydın Spor Lisesi
5 GİRESUN Giresun Spor Lisesi

Editör: Samet Karadağ