Ordu kültür hayatının önemli isimleri Olgun Şensoy ve Ahmet Aydın, Ordu'da düzenlenen özel bir etkinlikle okurlarıyla bir araya geldi. Hasbihal Kafe'de gerçekleşen imza gününde, edebiyatseverlerin ilgisiyle karşılaşan Şensoy ve Aydın, hem geçmişte birlikte tiyatro sahnelerinde yer almanın anılarını paylaştı, hem de yeni eserlerini okurları için imzaladı.

Olgun Şensoy, Ordu'ya duyduğu bağlılıkla ilgili konuşurken, "Ordu benim için her zaman özel bir yer. Burada ilk defa böyle bir imza günü düzenlemek büyük bir mutluluk. Edebiyat ve sanat adına ne varsa paylaşmak istiyorum" dedi. Şensoy'un imza gününde, "Bir Cana Hasret", "Hüzne Mektuplar" gibi sevilen şiir kitaplarıyla birlikte yeni şiirlerini de okurları için imzaladığı gözlendi.

İmza GünüAhmet Aydın ise imza gününde, Aybastı'da tanınan ve 12 Eylül döneminde direnişiyle bilinen Selçuk Haznedar'ı konu alan son romanı üzerine konuştu. Aydın, "Romanımda Haznedar'ın kişiliğini ve dönemin sosyal atmosferini yansıtmaya çalıştım. Olgun ile yıllara dayanan dostluğumuzun meyvesini böyle bir etkinlikte toplamak güzel bir deneyim" şeklinde konuştu. Aydın'ın imza gününde, romanlarının yanı sıra diğer eserleri de büyük ilgi gördü.

Editör: Atakan Öztürk