Fenerbahçe Spor Kulübü'nde uzun yıllar yöneticilik yapan Ömer Temelli ne iş yapıyor şirketi nedir? Ömer Temelli serveti ne kadar? İşte detaylar...

Ömer Temelli ne iş yapıyor şirketi nedir?

Ömer Temelli YALTEM Temsilcilik Savunma Araçları Temin Anonim Şirketi'nin Yönetim Kurulu üyesidir. İş adamı olan Ömer Temelli'nin ne iş yaptığı ve şirketi hakkında net bir bulunamamıştır.

Temelli, 2 Eylül 1963'te İstanbul'da doğdu. Aslen Trabzon'un Sürmene ilçesindendir. Eğitim hayatını Bursa Uludağ Üniversitesi'nde tamamlayarak İktisat bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerine spor yönetiminde devam eden Temelli, Mart 2006'da Aziz Yıldırım’ın başkanlığındaki Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kuruluna önce yedek, sonra asil üye olarak katılmıştır. Fenerbahçe'de geçirdiği süre boyunca stadyum ve tesis yönetimi, Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı, Fenerbahçe Koleji, Taraftar Kart, Fenercell ve Futbol Altyapısı gibi çeşitli alanlardan sorumlu Asbaşkanlık görevlerinde bulunmuştur.

Ömer Temelli, evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Ömer Temelli serveti ne kadar?

Türkiye'nin önde gelen iş insanlarından Ömer Temelli'nin serveti hakkında net bir bilgiye ulaşılamadı. İş dünyasındaki etkili konumu ve yatırımlarıyla tanınan Temelli, Forbes'in açıkladığı milyarderler listesinde yer almıyor. Ömer Temelli, iş dünyasında pek çok sektördeki yatırımları ve girişimleri ile biliniyor. Ancak, kişisel servetinin boyutları kamuoyu tarafından net olarak bilinmiyor. 

Editör: Kerim Gültaş