UEFA Uluslar B Ligi hazırlıkları kapsamında Antalya'da Yunanistan ile karşılaşan Kadın A Milli Takımı'nda Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası, karşılaşma sonrası değerlendirmede bulundu. UEFA Uluslar B Ligi'nde sergileyecekleri oyun planının hazırlığını Yunanistan karşısında denediklerini belirten Kıragası, "UEFA Uluslar C Ligi'nden gol yemeden, yenilgisiz ve 6'da 6 yaparak çıktık. Bu bize büyük moral oldu ancak Uluslar B Ligi'nin seviyesi tabii ki daha yüksek olacak. Yunanistan'ın, B Ligi tecrübesi var. İyi bir takımlar. Biz de hazırladığımız oyun planını sahaya yansıtmaya çalıştık. Oyunun büyük bir bölümünde kontrolü elimizde tuttuk. Savunmadan hücuma geçişlerde etkili olduk ancak sonuçlandırma kısmı istediğimiz şekilde olmadı. Çok fazla gol pozisyonuna giriyor olmamız, önümüzdeki maç için umut veriyor" diye konuştu. 


Yunanistan karşılaşmasının derin bir analizini yapacaklarını vurgulayan Kadın A Milli Takım Teknik Direktörü Kıragası, "Eksiklerimizin üzerinde çalışacağız. Şimdi 28 Şubat 2024 tarihinde yine Uluslar B Ligi tecrübesi olan Romanya ile karşılaşacağız. İkinci maçta istediğimiz oyun kurgularını sahada göstermek istiyoruz. 5 Mart 2024 tarihinde UEFA Uluslar B Ligi'nin kurası çekilecek. Umarım kura şansı yanımızda olur. UEFA Uluslar B Ligi'ne baktığımızda takımların hemen hemen denk güçlere sahip olduklarını görüyoruz. Öncelikli hedefimiz bu seviyede kalıcı olmak" ifadelerini kullandı. 

Ay-Yıldızlılar 28 Şubat 2024 tarihinde ise Manavgat Atatürk Stadyumu'nda saat 15.30'da Romanya ile hazırlık maçı oynayacak ve kampını tamamlayacak. Bu mücadele de TFF YOUTUBE hesabından canlı olarak yayınlanacak. 5 Mart 2024 tarihinde UEFA'nın İsviçre'deki genel merkezinde UEFA Uluslar B Ligi kura çekimi yapılacak ve Millî Takımım rakipleri ile maç takvimi belirlenecek.

Editör: Samet Karadağ