Şanlıtürk; “Değerli hemşerilerim, 14 Mayıs’ta yapacağımız seçim, emperyalist güçlere, terör örgütü ve onun siyasi şubesi olan HDP ve HDP ile kol kola girenlere karşı ayrıca bölücü FETÖ örgütü ile işbirliği yapanlara karşı asla taviz vermeyeceğimiz bir seçim olacak.
Bakınız S 400’leri alamazlar dediler. Aldık mı? Aldık, vurduk mu? Vurduk. İHA, SİHA’larımızla yapamazlar dediler. Çok şükür yaptık mı? Yaptık. TCG Anadolu gemimizi başardık mı? Başardık. Biz bu gemiyi çocukların ellerinden tutup ta gezilecek bir gemi yapmadık. Bu gemiyi Ege’de dolaşsın diye yapmadık. Sayın Cumhurbaşkanımız ne dedi? 14 Mayıs’tan sonra bu geminin 5 kat daha büyüğünü yapacağız dedi.
Yerli arabamız TOGG’un fabrikası nerede diye soranların önüne bugün yerli arabalarımızı önlerine koyduk mu? Koyduk. Karadeniz Doğal Gaz’ına bunlar hayal kuruyorlar dediler. Gazımızı çıkardık mı? Çıkardık. Vatandaşlarımıza bir yıl boyunca 25 m3 bedava gaz vermeye başladık mı? Başladık. O yüzden bu seçim çok kritik ve önemli bir seçimdir” dedi.

Şanlıtürk; “Daha dün İçişleri Bakanlığı yapmış bir isime sormak lazım. Sen bakanlık yaptığın zaman sana terörle mücadelede en büyük desteği kim verdi? Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli vermedi mi? Bugün ne oldu da dün karşılarında mücadele ettiğin bu terör örgütleriyle birlikte aynı safta yer almaya başladın. Demek ki koltuk sevdası böyle bir şeymiş. Ama biz ne yaptık? 15 Mayıs’tan sonra ne koltuk ne makam dedik. Hepsini elimizin tersiyle geri itip, önceliğimiz ülkemizin bekası, şanlı bayrağımızın indirilmemesi, ezanlarımızın susmaması, milletimizin hürriyeti, devletimizin devamlılığı aslolandır dedik.” diye konuştu.