Ordu'da Mayıs ayının son haftası içerisinde Fatsa Ek Saha'da Fatsaspor ile Oney 52 Spor arasındaki maçta çıkan olayların fitilleri Çaybaşı İlçesi'nde de alevlendi. Rakibine göre daha erken saatte oynaması beklenen Oney 52 Spor, Çaybaşı Belediyespor'un sahaya çıkmaması sonrasında hükmen galip gelirken iddialara göre Oney 52 Spor daha sonra Çaybaşı'na giderek Fatsaspor ile İlküvezspor maçını takip etti. Oney 52 Spor cephesi bu iddiaları doğrularken, Fatsaspor'un şikayetinin asıl sebebi olan otobüs lastiği kesme ve bıçakla zarar verme olayını ise reddetti.

Oney 52 Spor cephesinden yapılan açıklamada ''2 Haziran 2024 tarihinde oynanan İlküvezspor - Fatsaspor maçına Oney 52 Spor olarak yönetim ve taraftarlarımızla İlküvez Spor Kulübü tribünlerinde yerimizi aldık. Gerek bir hafta önceki Fatsaspor maçı gerekse yeni kurulan başarılı bir kulüp olarak üzerimize oynanan oyunlara tepki amaçlı slogan atıp İlküvezspor'u desteklediğimiz doğrudur.'' ifadeleri yer aldı.

Önümüzdeki sezon Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele edecek olan Oney 52 Spor, Fatsaspor'un gerçekleri konuşmadığını belirtirken: ''Diğer bahsedilen konularda oyuncularız (Özkan Tokat, Eren Çakır, Onur Hamarat) üzerinden rant sağlamaya çalışan Fatsaspor paylaşımları asılsızdır. Kulübümüzün üzerinde atılan iftiraları reddediyoruz. Yalan haberle bizi itibarsızlaştırmaya çalışan Fatsaspor'u şiddetle kınıyor, gerçekleri konuşmaya davet ediyor.'' dedi.
 

Editör: Samet Karadağ