2024 yılı içerisinde düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvalarından bir tanesi olan Oney Center Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası'nda final vakti geldi çattı. 16 takımın katılım sağladığı  Oney Center Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası'nda Ordu dışından da takımlar katılırken 11 takım Ordu'nun Ünye İlçesi'nden, 1 takım Ordu'nun Fatsa İlçesi'nden ve 4 takım Samsun'un Terme İlçesi'nden katılım sağladı. Finale kadar 32 maçın oynandığı Oney Center Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası'nda şu ana kadar 188 gol atıldı.

Oney Center Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası'nda A Grubu'nda yer alan Adak İnşaat FK ve D Grubu'nda yer alan Kayra Orman FK finale adını yazdıran takım oldu. Adak İnşaat FK finale gelene kadar grubunda oynadığı maçlarda 3 galibiyet ve 1 beraberlik alırken, Çeyrek Final'de Y.Yalın Toys FK'yi 5-1 Yarı Final'de ise Vodafone Lider FK'yi 2-0 yenerek finale çıktı. Kayra Orman FK ise grubunda oynadığı üç maçın tamamını kazanırken Çeyrek Final'de Villa Core Çeşme FK'yi 4-1, Yarı Final'de ise Güngör Otomotiv FK'yi 3-1 yenerek finale çıktı.

11 Temmuz Perşembe günü 19:30'da Ordu'nun Ünye İlçesi'ndeki Oneycenter Açık Saha'da oynanacak olan Adak İnşaat FK ve Kayra Orman FK arasındaki final maçını ise Samsun'un Efsane Hakemi olarak bilinen Ali Gürler yönetecek.

Editör: Samet Karadağ