Trabzonspor'un bu sezon başındaki sürpriz transferlerinden bir tanesi olan ve kiralık olarak Karadeniz ekibine katılarak sezonu 26 maçta 17 golle tamamlayan Paul Onuachu için yeni sezon bekleniyor. Vatandaşı Nwakaeme'nin Trabzonspor'a dönmesiyle birlikte Trabzonspor'da yeni sezonda forma giyme ihtimali artan Paul Onuachu doğum gününü kutlarken Trabzonspor taraftarlarını da heyecanlandırdı.

Bir sene kiralık geldiği Trabzonspor’da gösterdiği performansla herkesi hayran bırakan Paul Onuachu konusunda yeniden kiralamak isteyen Trabzonspor, İngiliz futbolcunun kiralanma ihtimali durumunda ise hemen teklif yapacak. Şu ana kadar farklı teklifleri geri çeviren Onuachu, Trabzonspor logosunun olduğu pastayla poz verirken, Onuachu’ya taraftarlar yüzlerce yorum yaptı.

Trabzonspor’un yüksek bonservis talebi nedeniyle yeniden kiralamak istediği Onuachu ile ilgili İngiliz ekibinin öncelik olarak satış düşündüğü kaydedildi. Nijerya’da yayın yapan Soccernet’te yer alan habere göre Onuachu’nun da sezon sonunda İngiliz ekibine dönmesinin pek olası olmadığı kaydedildi. Nijeryalı oyuncunun oynama süresi garantisi istediği ancak, FC Southampton oyuncuya istediği bu garantiyi vermediği belirtildi.

Editör: Samet Karadağ