CHP Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, durumu ORBEL’e ilettiğini ve birkaç gündür burayı işleten ORBEL’in otoparktan çekildiğini açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORBEL, proje yapımı için yıkılan Çarşamba Pazarı’nı ücretli otopark haline getirmişti. ORBEL o alanı ücretli otopark yapmadan önce vatandaşlar Çarşamba günleri hariç diğer günlerde ücretsiz olarak kullanıyordu. Bu durum Ordu’nun otopark sorununa bir nebze de olsa katkı sağlıyordu.

otopark 2

Meclis kararı olmadan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, ORBEL ile yaptığı görüşmede, aldıkları kararın yanlış olduğunu Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin kararı ile o olanın ücretli otopark olarak kullanılabileceğini hatırlatarak verilen karardan dönülmesini istedi.

ORBEL ise görüşmenin ardından alandan çekileceklerini bildirdiği ifade edildi.

Sami Torun yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ORBEL, yıkılan Çarşamba Pazarı’nda vatandaşların ücretsiz otopark olarak kullandığı alanı ücretli hale getirerek işletmeye başladı. Bizde ORBEL yetkilileri ile görüşerek bunun yasal olmadığını, ancak bu alanı meclis onayı alındıktan sonra işletebileceklerini söyledik görüşmeyi bitirdik. Sonrasında tekrar bir telefon geldi ve ORBEL’in bugün o alandan çekileceği ücretli otopark olarak alanın işletilmeyeceği söyledi” Haber merkezi

otopark 3

Ordu’da Millet Düzü Projesi yapılacak arsa ücretli otopark oldu Ordu’da Millet Düzü Projesi yapılacak arsa ücretli otopark oldu