Ordu 1.Amatör Lig'de tarihi maçlardan bir tanesi Pazar günü oynanacak. Bu sezon Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyon olacak olan takımın Bölgesel Amatör Lig Play-Out müsabakası oynamadan direkt olarak bir üst lige çıkacağı karşılaşmanın oynanacağı saha Yeni Ordu Stadyumu olarak belirlendi. Sezon başından bu yana tüm maçlarını suni çimde oynayan Galataspor ve Kumruspor, sezonun en kritik maçı için ise çim sahaya çıkacak. Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacak olan müsabaka öncesinde antrenman yapma konusunda da saha sıkıntıları olan iki ekip arasında Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacak olan maç tartışılmaya başlandı.

KUMRUSPOR TARAFTARLARI YENİ ORDU STADYUMU'NU 'ADİL TERCİH' GÖRMÜYOR

Kumruspor cephesi karşılaşmanın Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacak olmasının yeni bir deneyim olarak görürken özellikle taraftarlar konusunda ise Yeni Ordu Stadyumu'nun adil bir tercih olmadığı konuşulmaya başlandı. Altınordu İlçesi'nden yaklaşık bir saat uzak olan Kumru İlçesi'nin takımı olan Kumruspor'da, taraftarlar adil bir tercih yapılma noktasında final maçının Yeni Ordu Stadyumu'nda değil Fatsa İlçe Stadyumu'nda oynanması gerektiği konusunda hem fikir oldu.

ZEMİN SORUNU PLAY-OFF MAÇLARINI ETKİLEYEBİLİR

Ordu'yu 3.Lig'de temsil eden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off oynamayı garantilediği sezonda bu haftanın ardından bazı maçlarını oynayacağı Yeni Ordu Stadyumu'nda, bu hafta oynanacak olan maçlar öncesinde Orduspor 1967 A.Ş.'nin de Play-Off oynama ihtimali devam ediyor. Ordu'yu temsil eden Orduspor 1967 A.Ş. ise 27 Nisan'da Yeni Ordu Stadyumu'nda Siirt İl Özel İdarespor maçının üzerinden 24 saat geçmeden Ordu 1.Amatör Lig final maçının oynanacak olması stadyum zemini konusunda tartışmaları da beraberinde getirecek. Özellikle final maçının bitmesiyle birlikte kazanacak olan takım taraftarlarının olası sahaya inerek kutlamaları yapacak olması göz önüne alındığında ise zemin sorununu en üst seviyeye çıkaracak.

KUMRUSPOR - ORDUSPOR TARAFTAR SORUNU

Ordu 1.Amatör Lig'de finaline Yarı Finalde Orduspor'u yenerek gelen Kumruspor'da, özellikle Orduspor maçlarında taraftar sorunları en üst seviyeye çıkmıştı. Play-Off Grup etabında başlayan taraftar sürtüşmesi, Play-Off ilk maçı olan Karşıyaka Tesisleri'ndeki mücadelede devam etmiş ve özellikle rövanş maçı olan Kumru İlçe Sahası'nda en üst seviyeye çıkmıştı. Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan birçok maçta tribünde yer alan taraftarların Kumruspor taraftar kitlesi ile yaşadığı sorunu Galataspor - Kumruspor arasında Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacak olan final maçına taşımasının sürpriz olmaması bekleniyor. Kumru İlçe Stadyumu'nda Kumruspor taraftarları final coşkusunu Orduspor'a megafonlarla küfür ederek yaşamış ve bu anları sosyal medyada paylaşmıştı.

TAKIMLAR SUNİ ÇİMDEN GERÇEK ÇİME GEÇECEK

Hem Galataspor hem de Kumruspor futbolcuları sezon başından bu yana oynadıkları maçları suni çimde oynarken, özellikle Kumruspor cephesinin iç saha müsabakalarını oynadığı Kumru İlçe Sahası'nın boyutu da standart suni çim sahasından biraz daha küçük. Hem Galataspor hem de Kumruspor futbolcuları maç öncesinde çim sahada antrenman yapma konusunda da zorlu anlar yaşarken, geçen sezon Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçı öncesindeki haftada Perşembespor Karşıyaka Tesisleri'ndeki çim sahada Ulubey Belediyespor ise 19 Eylül Stadyumu'nda hazırlık süreci geçirmişti.