52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.'ye ev sahipliği yapan Yeni Ordu Stadyumu, bu Pazar günü Ordu 1.Amatör Lig'de final maçında Galataspor ve Kumruspor'u konuk edecek. Yeni bir stadyum olmasına rağmen Ordu Futbolu'nda futbolseverlerin takımların başarısız sonuçlarıyla orantılı bir şekilde bir türlü ısınamadığı Yeni Ordu Stadyumu'nda 28 Nisan Pazar günü Galataspor ile Kumruspor arasında Ordu 1.Amatör Lig final maçına ev sahipliği yapacak. Bu maçı kazanan takım ise maç sonunda Ordu 1.Amatör Lig kupasını alacak.

Galataspor-17

Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyon olacak olan takım bu sezon şampiyonluktan fazlasını alacak. Geçen sezonlarda Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu yaşayan takımlar Bölgesel Amatör Lig'e yükselmek için Bölgesel Amatör Lig'de Ordu temsilcilerinden bir tanesi ile Play-Out maçı oynamak zorunda kalırken bu sezon ise şampiyon olan takım direkt olarak Bölgesel Amatör Lige yükselecek. Maç sonunda şampiyonluk sevinci yaşayacak olan takım aynı zamanda Bölgesel Amatör Lige yükselme coşkusunu da yaşamış olacak.

Kumruspor-14

Ordu'da Ordu 1.Amatör Lig'de final müsabakaları geçtiğimiz sezonlarda yıkımı gerçekleşmeden önce 19 Eylül Stadyumu'nda oynanırken, bu sezon Galataspor ile Kumruspor arasında oynanacak olan final maçı Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacak ve bu müsabaka 1.Amatör Lig'de tarihe geçecek olan bir müsabaka olacak. Geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de üçlü final etabı Karşıyaka Tesisleri'nde oynanmış ve Perşembespor şampiyon olmuştu. Perşembespor ile Ulubey Belediyespor arasındaki BAL Play-Out maçı ise Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanmıştı.