Ordu 2.Amatör Lig'de A Grubu'nu lider olarak bitiren Gürgentepespor ile B Grubu'nu lider olarak bitiren Ünye Futbol Kulübü arasındaki sezonun 2.Amatör Lig şampiyonunu belirleyecek olan maç 8 Haziran Cumartesi günü saat 17:00'de Karşıyaka Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanacak. Grup şampiyonları olarak tek maçlı şampiyonluk finali oynayacak olan Gürgentepespor ile Ünye Futbol Kulübü,  Altınordu İlçesi'ndeki Karşıyaka Tesisleri'nde şampiyonluk kupası için sahaya çıkacak. 1.Amatör Lige yükselmeyi başaran Gürgentepespor ile Ünye Futbol Kulübü,  Ordu 2.Amatör Lig Finali'nde sahaya çıkacak ve bu maç Karşıyaka Tesisleri'nde oynanacak.

Yakın zamanda yer aldığı Ordu 1.Amatör Lige yeniden çıkma sevinci yaşayan Gürgentepespor bu sezon 12 müsabakaya çıkarak 9 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alırken bu maçlarda 48 gol atıp 12 gol yemiş ve ligi 29 puanla A Grubu lideri olarak bitirmişti. Bu sezon kurulan ve kuruluşunun ilk yılında 1.Amatör Lige yükselen Ünye Futbol Kulübü ise 14 maçta 11 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alırken attığı 64 golün karşılığında 17 gol yemişti. Ünye Futbol Kulübü bu sezon ise 35 puanla B Grubu lideri oldu.

2023-2024 sezonu  Ordu 2.Amatör Ligi'nde A Grubu'nu lider olarak bitiren Gürgentepespor ile B Grubu'nu lider olarak bitiren Ünye Futbol Kulübü arasındaki sezonun 2.Amatör Lig şampiyonunu belirleyecek olan maç 8 Haziran Cumartesi günü saat 17:00'de Karşıyaka Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanacak.

Editör: Samet Karadağ