Önümüzdeki sezon Ordu'da Süper Amatör Lig sisteminin geleceği açıklanmasıyla birlikte Ordu'da yeni sezonda birçok takım Ordu 2.Amatör Lig'de hareketlilik yaşanırken, geçen sezon sadece 7 takımın yer aldığı ligde bu sezon 15 takım yer alacak. Ordu 2.Amatör Lig'de mücadele edecek olan birçok takım sahaya inerken antrenmanlarına başladı ve bu süreçte hafta başında maç haftası hazırlıklarına başlayacak.

Şubat ayında yapılan kura çekiminde Ordu 2.Amatör Lig'de 15 takımın yer alması ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır “Öncelikle yeni sezonun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını diliyorum. Geçmiş yıllara bakıldığında bu sezon ligimize katılan takım sayımız 15 olurken bu sayı ilimiz tarihi bakımından bir ilk. Yeni tescil olan Fidangörspor, İlküvezspor ve Oney 52 Spor kulüplerimize de hoş geldiniz derken hak eden takımlarımızın bir üst lige çıkacağı bir sezon olmasını dilerim” demişti.

Ordu 2.Amatör Lig’de yeni sezon ise  9-10 Mart tarihlerinde başlayacaktır. 2. Amatör lig Play-Off kura çekimi sonrasında gruplar şu şekilde oluştu.

A GRUBU
İstanbul Boğazspor
AA Boztepespor
Gürgentepespor 
Fidangörspor 
Yasonspor 
İdmanyurduspor 
Akyazı Gençlikspor 

B GRUBU
 
Çaybaşı Belediyespor 
Dolunayspor 
Oney 52 Spor
İlküvezspor 
Ünye FK 
Fevzi Çakmak Gençlerbirliği 
Fatsaspor 
Kabataş Gençlikspor 

Editör: Samet Karadağ