Ordu Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) koordinasyonunda gerçekleştirilen tüm amatör kulüplere Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi tarafından toplamda 7.133.000 TL yardım yapıldı. 

Takibini ve planlamasını yapan Amatör Spor Kulüpleri yönetimi adına Ordu ASKF Başkanı Metin Kır yaparken, Kır konuyla ilgili yaptığı açıklamada: ''Amatör spor kulüplerimiz için uzun zamandır planlamasını yaptığımız nakdi yardımlar geçtiğimiz günlerde kulüplerimize verilmeye başladı. Zor şartlar altında büyük fedakarlık yapan kulüplerimize destek olma adına Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Altınordu Belediyemizin yapmış oldukları nakdi yardım son derece faydalı oldu.'' dedi.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır: ''Daha önce söz verdiğimiz gibi kulüplerimize destek olma adına bu yardımlar son derece önemli olurken bunun gururunu yaşıyoruz. Gerçekten içimize sinen bir yardım oldu. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere, Ordu Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören’e tüm amatör kulüplerimiz adına teşekkür ederim. Bu bağlamda yine Fatsa Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Etem Kibar ve Ünye belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı’ya ve ilçe belediye başkanlarımızada amatör kulüplerimize yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederim.'' ifadelerini kullandı.