Geçen sezon altı takımın yer aldığı ve bu süreçte üç takımın Ordu 1.Amatör Lige yükseldiği Ordu 2.Amatör Lig'de yeni sezon Mart ayı içerisinde başlayabilir. Henüz yeni sezonda mücadele edecek olan takımların kim olacağı bilinmezken, bu süreçte ise son başvuru tarihini 12 Ocak olduğu öğrenildi. Resmi açıklamayı ise Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yaparken, yeni sezonda lige katılım sağlayacak olan takımlar kolları sıvadı.

Amatör-28

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Ordu 2.Amatör Lig ile ilgili olarak ''2023-2024 Futbol Sezonu için 2. Amatör Küme Lige katılacak kulüplerimizin başvurularını 12 Ocak 2024 mesai bitimine kadar tamamlamaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde başvurularını tamamlamayan kulüpler lige dahil edilmeyecektir.'' açıklaması yapıldı.

Ordu 2.Amatör Lig'de geçen sezon mücadele eden Fevzi Çakmak Gençlerbirliği , İdmanyurduspor, Fatsaspor ve İstanbul Boğazıspor'un yeni sezonda liglere katılım sağlaması beklenirken aynı zamanda bu süreçte 3 ya da 4 yeni takımın da liglere katılabileceği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ