Milli sporcu olan ve aldığı başarılarla Ordu'ya madalyalarla dönen Muhammet Karavuş, Dünya Sıralaması maçlarına çıkacak. 2022 yılında Akdeniz oyunlarında şampiyon olan ve geçtiğimiz Aralık ayında Mahmut Demir Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ringe çıkarak rakiplerini tek tek eleyen Muhammet Karavuş 57 kg branşında Türkiye Şampiyonu olmuştu. Muhammet Karavuş, bu şampiyonluğun ardından çalışmalarına devam ederken 10-14 Ocak'ta Hırvatistan'da ringe çıkacak.

karavuş

Dünya sıralama maçlarının oynanacağı Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'e giren Ordu Aybastılı Muhammet Karavuş, hedeflediği dereceyi almak istiyor. Milli Takım için mücadele edecek olan Ordulu Muhammet Karavuş, Dünya sıralaması için 10-14 Ocak 2024 tarihinde Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de düzenlenecek Zagreb Open Ranking Series'de mücadele edecek. 

Konya’da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda düzenlenen Mahmut Demir Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na 30 ilden yaklaşık 400 sporcunun katılım sağlarken Ordulu güreşçi Muhammet Karavuş 57 kg'da finale yükseldiği şampiyonada, finalde Şaban Kızıltaş'ı geçerek şampiyon olmuştu.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ