Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 'Kamuda tasarruf ve verimlilik' paketini açıklarken belediyeler bu tasarruf ve verimlilik paketini öncelikli olarak sportif alanlarda uygulamaya başladı. Özellikle Ordu'da yeni dönemde Fatsa ve Ünye İlçesi'nde sportif konularda tasarruf tedbirleri alınıyor. Ünye'de Çınarsuyu Tesisleri ve Cevizdere Tesisleri'ne antrenman için giden altyaş kategorilerine Ünye İlçe Merkezi'nden araç teminini kaldırdığı öğrenilirken, Fatsa'da ise Fatsa Belediyesi'nin yeni sezonda Fatsa Belediyespor için kemer sıkacağı öğrenildi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ise Ordu'da 3.Lig ekibi Orduspor 1967 A.Ş.'nin kullanımına açtığı Cumhuriyet Mahallesi Tesisleri için kemeri iyice gevşetti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne Ait Tesislere Ne Kadar Harcanacak ?

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısında açıklamalarda bulundu. Her dönem kendisine zıt açıklamalar yaparken Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Cumhuriyet Mahallesi Tesisleri yenileme çalışmaları konusunda ise henüz açıklama yapmadı. Hem kulüp hem de belediyeden açıklama gelmemesine rağmen Ordu Büyükşehir Belediyesi bütçesinden kullanılacak ödeme planı kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait tesislerde Orduspor 1967 A.Ş. için antrenman halı sahası başta olmak üzere konaklama soyunma alanları, yemekhane gibi birçok çalışma alanı yeni düzenlemeyle modern hale gelecek ve fitness salonu yapılacak. Öncelikli olarak ise antrenman halı sahasında yenileme çalışması başladı. Resmi olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan tesisler konusunda Orduspor 1967 A.Ş. ise ' bünyemizdeki tesislerde tadilat ve yenileme çalışmaları başladı.'' açıklaması geldi.

Mehmet Hilmi Güler, 5 Yıl Önce Söz Vermişti Tesis Projesinden Daha Sonra Vazgeçmişti

Orduspor 1967 A.Ş.'nin Amatör Lig2de mücadele ettiği sezonda belediyenin desteğini iyice arkasına alan kulüp için tesis müjdesi verilmişti. 19 Eylül Stadyumu’nun yanındaki park alanına yapılması beklenen tesis için iş makinaları çalışmaya başladı. Ancak bu iş makinalarının tesis çalışmaları değil, mevcut otoparkın genişletilmesi için vurulduğu açıklandı. Projede 19 Eylül Stadyumu kuzey kale arkası tarafında yer alan Kulüp Binası cephe iyileştirme ve futbol sahası içerisinde ‘Cephe İyileştirme’, ‘Peyzaj Düzenleme’, ‘1 Adet Sentetik Saha’, ‘1 Adet Çim Saha’, ‘2 Adet Tribün’, ‘Giriş ve Turnikeler’ ile ‘Aydınlatma’ detayları yer alıyordu. Tesis projesi iptal edilirken, 19 Eylül Stadyumu da yıkıldı.

Editör: Samet Karadağ