Ordu'yu Tekerlekli Sandalye Erkekler Basketbol Süper Ligi'nde temsil eden tek takım olan Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı kazanmayı hatırladı. Ligin sürpriz Play-Off takımlarından birisi olması beklenen ancak üst üste aldığı mağlubiyetlerle birlikte küme düşme potasına yaklaşan Cem Aslan'ın öğrencileri, ligin son maçında Ordu'da Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda Bursa BESK'i yendi ve kötü gidişatına son erdi.

Ordu-Büyükşehir-Belediyesi

Ligde son galibiyetini 18 Kasım 2023 tarihinde deplasmanda Bağcılar Belediyespor'u yenerek alan Ordu Büyükşehir Belediyespor Erkek Basketbol Takımı, son iç saha galibiyetini ise bu maçtan bir maç önce KKTC Vakıflar karşısında almıştı. Ordu Büyükşehir Belediyespor, Bağcılar Belediyespor maçının ardından sırasıyla Fenerbahçe Göksel Çelik, TSK Rehberlik Merkezi, Pendik Belediyesi ESK ve Beşiktaş JK'ye kaybetmişti. Engelsizler Ordusu, Aralık ayında oynadığı hiçbir maçı kazanamazken Ocak ayında ise ilk maçında galibiyet aldı.

Bu sezon ligde sekiz karşılaşmada parkeye çıkan ve bu maçlarda üç galibiyet alan Ordu Büyükşehir Belediyespor ligde 11 puanla 6.sırada yer alıyor. Ordu Büyükşehir Belediyespor yeni haftada ise 27 Ocak tarihinde KKTC Vakıflar ile karşı karşıya gelecek.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ