2023-2024 sezonunda Tekerlekli Sandalye Erkek Süper Basketbol Ligi'nde mücadele eden ve spor branşları içerisinde Ordu'da bu sezon Süper Lig'de mücadele eden iki takımdan birisi olan Ordu Büyükşehir Belediyespor Erkek Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligde oynadığı son maçta Ordu'da TSK Rehberlik Merkezi'ni yenmeyi başarmıştı. Sezonun en kritik maçında rakibi karşısında iki kere uzatmaya giden maçı kazanan Engelsizler Ordusu, Play-Off için ligde kalan son iki maçı da kazanmak istiyor.

Basketbol-10


Bu sezon ligde yapılan yeni düzenleme sonrasında iki farklı gruba bölünen takımlar arasında B Grubu'nda yer alan Ordu Büyükşehir Belediyespor Erkek Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Play-Off Çeyrek Finali oynamak istiyor. Ligde şu ana kadar 12 maçta 5 galibiyet ve 7 mağlubiyet alan Ordu Büyükşehir Belediyespor, ligde dördüncü sıradaki TSK Rehberlik Merkezi'nin bir puan gerisinde yer alıyor. Ordu Büyükşehir Belediyespor Erkek Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı son iki maçını kazanarak rakibinin de kaybını bekleyecek.

Ordu Büyükşehir Belediyespor Erkek Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ligde son iki maçta ilk olarak 2 Mart Cumartesi günü Ordu'da Pendik Belediyesi ESK ve 9 Mart'ta İstanbul'da Beşiktaş ile karşılaşacak.

Editör: Samet Karadağ