Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı OSKEM; Altınordu, Perşembe, Gülyalı, Fatsa ve Ünye ilçelerinde belirlenen plajlarda gerekli hazırlıklarını tamamlayarak 22 Eylül tarihine kadar sürecek faaliyetlerine başladı.

2024 yaz sezonunda ilave plajlarla cankurtaran sayısını da artıran İtfaiye Dairesi Başkanlığı, vatandaşların deniz aktivitelerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için 22 plajda 100 personel, 5 jet-ski ve 3 zodyak bot ve 1 adet ATV ile hizmet verecek. Kadınlar Plajı’nın bulunduğu noktalarda ise güvenliği ilçe belediyeleri sağlayacak.

Oskem Ordu 1

Yönlendirme tabelaları olacak

10 Haziran-22 Eylül tarihleri arasında haftanın her günü 10.30 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verecek olan OSKEM ekipleri, sahillerde tedbirleri üst düzeyde tutacak. Belediye, tüm plajlara yerleştirilecek uyarı ve bilgilendirme tabelaları, can simitleri ve gözetleme kulelerinin yanı sıra sıkı eğitimlerden geçen, alanında uzman cankurtaranlarla sorunsuz bir sezon geçirmeyi hedefliyor. Denize girmenin tehlikeli olduğu alanlara QR kodlu yönlendirme tabelaları yerleştiren ekipler, vatandaşların güvenli plajlara yönlendirilmesini de gerçekleştirecek.

Ekipler 3 ay boyunca Altınordu’da Mavi Bayraklı Cumhuriyet Plajı, Akyazı 2 Halk Plajı, Akyazı 1 Halk Plajı, Mavi Bayraklı 2 Kumbaşı Plajı, Kirazlimanı Halk Plajı, Kumbaşı 2 Halk Plajı; Perşembe’de Efirli Engelsizler Plajı, Çaka Beyaz Kum Plajı, Aktaşlar Halk Plajı, Efirli Halk Plajı; Fatsa’da Dolunay Çamlık Halk Plajı, Demas Halk Plajı; Ünye’de Kırkevler Halk Plajı, Çınarsuyu Halk Plajı, Fevzi Çakmak Halk Plajı, Nuriye Mahallesi Halk Plajı, Eski Kızılcakese Halk Plajı; Gülyalı’da Tepealtı 1 Halk Plajı, Tepealtı 2 Halk Plajı, Turnasuyu Kordon Halk Plajı, Çikolata Park Halk Plajı’nda vatandaşların can güvenliğini sağlayacak.

Oskem Ordu 2

22 plajda hizmet verilecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi Müdahale ve Arama Kurtarma Şube Müdürü Ali Güneş, vatandaşları, eğlencesine gölge düşmemesi adına cankurtaran hizmeti verilen plajlarda denize girmeleri konusunda uyardı. Güneş, “Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak 22 plajda 100 personelimizde 5 jet-ski ve 3 zodyak bot ve 1 adet ATV ile yaz sezonu boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. 10 Haziran- 22 Eylül tarihleri arasında 10.30-19.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde deniz aktivitelerini yapabilmeleri için çalışacağız.

Sezonun açılmasıyla birlikte vatandaşlarımız denize akın ediyorlar. Bizler de güvenli şekilde denize girmeleri için mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızı 22 adet plajımız dışında denize girmemeleri, cankurtaran hizmeti verilen alanlarda denize girmeleri konusunda uyarıyoruz. Bu alanlar dışında denize girmemelerini hayatlarını tehlikeye atmamalarını rica ediyoruz. Vatandaşlarımıza keyifli bir deniz sezonu diliyoruz.” dedi.

Fatsa'da Serinlemek İsteyen Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi Fatsa'da Serinlemek İsteyen Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Editör: Merve Tepecik