Hacettepe Üniversitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğiyle yürütülen projeye Ordu Büyükşehir Belediyesinin himayesinde Ordu ev sahipliği yapıyor.

Proje kapsamında pilot bölge olarak seçilen Ordu’da 5 gün boyunca saha araştırmaları yapılarak paydaş kamu ve kurumlarda toplantılar gerçekleştirilecek. Hacettepe Üniversitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği heyeti bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette proje tanıtımı yapılarak, ortak çalışma planlama istişaresi gerçekleştirildi.

Ordu Proje 1

Çalışmalar devam edecek

Toplantıda konuşan Hilmi Güler, “Bu projede şehrimizi pilot olarak seçmişsiniz. Şehrimiz iklim değişikliğinde sosyolojik, ekonomik ve çevresel boyutlar bakımından çok iyi bir laboratuvar.” diyerek projenin birlik içerisinde yürütüleceğinin vurgusunu yaptı.

5 gün sürecek programın üçüncü gününde Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yerel tüm paydaşların davet edildiği projeye dair hedeflerin, öneminin ve Ordu iline beklenen etkilerin sunumu yapıldı. Sunumların ardından sorular cevaplanarak öneriler alındı. Program saha çalışmalarının devamı, anketlerin gerçekleştirilmesi ve iklim değişikliğinin yerel halk üzerine etkilerinin gözlemlenmesi üzerine yapılacak alan çalışmalar ile devam edecek.

Ordu Proje Hilmi

Ordu, bu önemli projede aktif bir rol oynayarak toplumsal dirençliliğin artırılmasına katkı sağlayacak.

Melet Projesi’nde 3. Etap Çalışmaları Başladı Melet Projesi’nde 3. Etap Çalışmaları Başladı

Editör: Merve Tepecik