Geçen sezon yaptığı transferle ve akabinde topladığı puanlarla Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Off oynama başarısı gösteren 52 Yalıköyspor, yeni sezonda farklı hedeflerle mücadele edecek. 52 Yalıköyspor’dan gelen açıklamada yeni sezonda gençlerle ligde mücadele edileceği açıklandı.

Aynı zamanda 3.Lig’de Kadın Futbol Takımı da olan 52 Yalıköyspor, Ordu 1.Amatör Lig’de yeni sezon öncesinde “Kulübümüz son birkaç yılda başkanımızın da desteği ile gerçekten tarihi başarılara imza attı. Şampiyon oldu, 1.Amatör Ligine çıktı. Ancak gelinen noktada devam edecek imkanımız kalmadı. Bugün sadece bir futbolcunun senelik maliyeti 25 bin TL'i aşıyor. 23 kişilik bir kadro kurduğunuzda ortaya büyük bir maliyet çıkıyor. Takımın teknik ekip, ulaşım, konaklama masraflarını da ekleyince inanılmaz rakamlara ulaşıyor. Artan maliyetler ve ilgisizlik nedeniyle bu yil lige devam etmeme kararı aldık. Belediye Başkanımız İbrahim Ethem Kibar ve birkaç hemşerimizin katkıları dışında kimseden destek görmedik. Bu bir son değil aksine yeni bir başlangıç, sonrası için bir yol haritası oluşturup yeni bir yapılanmaya alt yapıya ağırlık verip futbolcu yetiştireceğimiz, Fatsalı gençlerimizin mücadele edeceği bir takım oluşturacağız. Takımımıza, bugüne kadar emek veren futbolcu, teknik ekip ve yönetim kurulumuza emekleri için teşekkür ediyorum.” açıklaması geldi.

Ordu 1.Amatör Lig C Grubu’nda yer alan 52 Yalıköyspor’un grubunda Rüsumat-4 Gençlik ve Spor, Ordu Gücü Futbol Kulübü, Fatsa Yaşamspor, Eskipazarspor, Galataspor, Ulubey Belediyespor, Ünye Gençlerbirliği ve Kotyora Futbol Kulübü yer alıyor.