TFF Kadınlar 3.Ligi'nde mücadele eden ve genç oyuncularla kurulu kadrosu ile ligde sezon başından bu yana alt sıralarda yer alan 52 Yalıköy Spor Kulübü, sezonun son maçında deplasmanda oynaması gereken Trabzon 1923 Spor Kulübü maçına gitmeyince cezası ağır oldu. Geçen sezon Play-In oynayan ancak bu sezon daha genç oyuncularla mütevazı bir kadro ile ligde yer edinen 52 Yalıköyspor, bazı maçlarda farklı yenilgiler almıştı. Bu sezon sadece Erzincan Gençlerbirliği Gençlik ve Spor maçını kazanan 52 Yalıköy Spor Kulübü'a  3-0 hükmen mağlubiyet ve 3 puan silme cezası verildi.

27 Nisan'da oynanması gereken  Trabzon 1923 Spor Kulübü – 52 Yalıköy Spor Kulübü maçında 52 Yalıköy Spor Kulübü gitmedi. Trabzon'da sahaya çıkmayan 52 Yalıköy Spor Kulübü Kadın Ligleri Statüsü madde 3/5 gereğince 3-0 hükmen mağlubiyet cezası verilmesine ve mevcut puanlarından üç puan silinme cezası aldı. 52 Yalıköy Spor Kulübü'nün bu cezası Amatör Futbol Disiplin Kurulu tarafından onandı.

Bu sezon oynadığı maçlarda bir galibiyet, bir beraberlik ve dokuz mağlubiyet alan 52 Yalıköy Spor Kulübü dört puan toplarken, aldığı ceza sonrasında 2023-2024 sezonunda mücadele ettiği 3.Lig 3.Grup'ta ligi 1 puanla bitirdi.