Türkiye'de şu ana kadar 17 tane olan ve 18’incisi Ordu Fen Lisesi öğrencileri tarafından kurulan kısa adı BİFDER olan “Bilimsel İlerleme ve Felsefi Düşünce Derneği” resmen kuruldu.

Türkiye'de toplam 17 çocuk derneği bulunmakta olup Ordu Fen Lisesi öğrencileri tarafından Karadeniz'de ilk olan çocuk derneği ile 18’incisi kurulmuş oldu.

BİFDER derneği üyesi öğrenciler, Okul Müdürü Turgay Türkmen ve coğrafya öğretmenleri Hamdi Uğur Taş ile birlikte derneğin kuruluş amacı, işleyişi ile ilgili bilgi vermek ve derneğin tanıtımını yapmak amacıyla ilk ziyaretlerini Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek’e yaptılar. Ziyarette öğrencilerimizle dernek kurma fikrinin nasıl oluştuğu, derneğin amacı ve dernek bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında sohbet etti.

Derneklerinin tanıtımını yapan öğrenciler, derneğin sivil toplum kuruluşu etiketiyle, ulusal ya da uluslararası bilimsel faaliyetler ve proje çalışmaları yürütmek, bu anlamda özgün çalışmalara imza atmak amacıyla kurulduğunu ifade ettiler. Haber merkezi

Ordu Fen Lisesinde Cemaat Propagandası Serbest mi? Ordu Fen Lisesinde Cemaat Propagandası Serbest mi?