2023-2024 sezonunda Ordu Futbolu için adeta Genel Kurul sezonu olarak başladı. Yeni sezon öncesinde neredeyse her hafta yeni bir genel kurul yapılırken, bazı takımlarda başkan değişti bazı takımlar kayyıma kaldı bazı takımlar ise kayyımdan kurtularak yeniden kulüp başkanı seçti. Ordu'da gözlerin üzerlerinde olduğu üç farklı ligde mücadele eden 7 takımdan 5'i genel kurula giderken sadece 52 Orduspor Futbol Kulübü başkanı Şükrü Bodur ile Perşembespor başkanı Arda Çoluk yeni sezon öncesinde değişmeyen isimler oldu.

Şükrü Bodur-7

52 ORDUSPOR FUTBOL KULÜBÜ - ŞÜKRÜ BODUR

2022-2023 sezonunda Play-Off Finali'nde Belediye Derincespor'a kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde kısa bir başkanlık krizi yaşanmıştı. Kaybedilen maçın akabinde görevi bıraktığını açıklayan ve Olağanüstü Genel Kurul kararı alan Şükrü Bodur, Genel Kurul gününde ise yeniden başkan adayı olarak görevine devam etti.

Üzeyir Erdoğan-3

FATSA BELEDİYESPOR - ADEM BEKAR / ÜZEYİR ERDOĞAN

3.5 sezondur Adem Bekar'ın başkanlığında olan ve deyin yerindeyse kendi yağında kavrularak her sezon ligde kalma mücadelesi veren Fatsa Belediyespor, yeni sezon öncesinde Genel Kurula giden takımlardan birisi oldu. Adem Bekar'ın görevine devam etmemesi ve yönetimi Üzeyir Erdoğan'a bırakma açıklamasının ardından yapılan genel kurul sonrasında Fatsa Belediyespor'un yeni başkanı Üzeyir Erdoğan oldu.

İsa Akçay-1

ORDUSPOR 1967 A.Ş. - ADEM AKÇA - İSA AKÇAY

2023-2024 sezonu öncesinde Ordu Futbolu'nda genel kurula gitmeyen takımlar arasında yer alan Orduspor 1967 A.Ş., buna rağmen başkan değiştirdi. Geçen sezon Asbaşkan iken yine kongre olmadan Başkanlık görevine gelen Adem Akça, yeni sezon öncesinde başkanlık görevini TV52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay'a devrederken, kendisi de yeni yönetimde başkanvekilliği görevini üstlendi.

Osman Karayiğit

ÜNYE 1957 SPOR - OSMAN KARAYİĞİT

Geçtiğimiz sezon başında kayyımda olan kulübü heyetten teslim alarak bir sezon boyunca Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanlığı görevini yapan Osman Karayiğit, yeni sezon öncesinde ise yapılan kongrede aday olmadı. Ünye 1957 Spor'da yeni sezon öncesinde başka aday çıkmadı ve Bölgesel Amatör Lig ekibi yeniden kayyıma kalarak evrakları mahkemeye verildi.

Arda Çoluk-1

PERŞEMBESPOR - ARDA ÇOLUK

Yeni sezon öncesinde hem kongre yapmayan hem de başkan değiştirmeyen tek takım ise Perşembespor oldu. Geçen sezon başında Perşembespor'da başkanlık görevine gelen Arda Çoluk, yaptığı yatırım ile takımı 1.Amatör Lig'de şampiyon yapmıştı. Arda Çoluk'un Perşembespor'daki görevi sabit kalırken, Çoluk aynı zamanda 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü yeni yönetiminde altyapı sorumluluğu görevine getirildi.

Soner Poyraz -1

ULUBEY BELEDİYESPOR - SONER POYRAZ

İki sezondur Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Ulubey Belediyespor, yeni sezonda Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele edecek. Yıllardır kulüp başkanlık görevini üstlenen Soner Poyraz'ın göreve devam etmeyeceğini açıkladığı Ulubey Belediyespor'da, 14 Ağustos'ta yapılan kongrede aday çıkmadı. Gözler ise 21 Ağustos'a çevrildi ve eğer yine aday çıkmazsa kulüp kayyıma devredilecek.

Hamdi Işık

ORDUSPOR - HAMDİ IŞIK

2019 yılından bu yana kayyım heyetinin elinde olan ve geçen sezon mücadele ettiği Ordu 2.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayan Orduspor, yeni sezonda Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele edecek. Orduspor'da yeni sezon öncesinde yapılan Ertelemeli Genel Kurul'da başkan seçilirken, kayyım heyeti başkanı Hamdi Işık Orduspor'un yeni başkanı oldu.