2023-2024 sezonunda Hentbol Erkekler 2.Lig E Grubu'nda mücadele eden Ordu Gençlerbirliği, sezonun altında hafta maçında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Bu sezon oynadığı beş karşılaşmayı kaybeden Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı altıncı maçında Erzurum BBSK karşısında galibiyete yaklaştı ancak istediğini elde edemedi. Ercan Akman'ın öğrencileri bu sezon altıncı maçını kaybederken ligde son sırada kalmaya devam etti.

Ordu Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda oynanan maçta ilk devreyi 13-18 geride kapatan Ordu Gençlerbirliği, özellikle ikinci devrede vites arttırdı. Rakibi karşısında ikinci devrede daha iyi bir oyun oynayan Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı, galibiyet için çok çabaladı ancak maçın sonunda parkeden 32-33 mağlubiyetle ayrıldı. Ordu Gençlerbirliği'nde Doğancan Akman attığı 18 golle maçın en skoreri olurken mağlubiyete engel olamadı.

Ordu Gençlerbirliği bu sezon altıncı maçında altıncı mağlubiyetini alırken yeni haftada lider Aziziye Belediyesi Termal ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ