Ordu Giresun Havalimanı, ikinci taksi yolunun yapılması için alınan kararla birlikte, pistin kısaltılmasıyla onarım sürecini kesintisiz bir şekilde sürdürme kararı aldı. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine yeni bir strateji belirlendi.

Ordu Giresun Havalimanı'nda gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları, ikinci taksi yolunun yapılması için devam ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında benzer bir nedenle 12 gün ulaşıma kapatılan havalimanı, ikinci taksi yolunun yapılması için tekrar kapanma riskiyle karşı karşıya kalmıştı. 

Yeni plana göre, ikinci taksi yolunun yapılması için pist boyu kısaltılacak ve ulaşım kesintisiz bir şekilde devam edecek. Taksi yolunun pistin 52 yönüne inşa edilmesi planlanıyor. Bu çalışma sırasında pistin 52 yönünden 1 km kapatılarak uzunluğu 2 bin metreye düşürülecek ve uçuşlar aksamadan sürdürülecek.

ordu-giresun-havalimanıOrdu Giresun Havalimanı'nda ikinci taksi yolunun pistle bağlantısını sağlayacak çalışmaların 24 Haziran tarihinde başlayacağı ve yaklaşık bir ay süreceği belirtiliyor. Bu süre zarfında havalimanı, 2 km uzunluğundaki pistiyle hizmet verecek ve kapanma riski ortadan kalkacak. Çalışmalar tamamlandığında ise havalimanı pisti tekrar 3 km olarak hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca, park pozisyonu 5'ten 9'a çıkarılacak.

Editör: Atakan Öztürk